Nenarození (2009)

22. ledna 2012 v 19:39 | mad |  Filmy
Nenarození
(The unborn)

poster

Horor / Thriller
USA, 2009, 85 min

Režie: David S. Goyer
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Odette Annable, Gary Oldman, Jane Alexander, Meagan Good, Brian Boland, Idris Elba, Rhys Coiro, Atticus Shaffer, Carla Gugino, James Remar, C.S. Lee, Cam Gigandet

Obsah:

Mezi světem živých a mrtvých se potulují temné duše, které se snaží vrátit do života. Jejich vstupní bránou mohou být citliví jedinci, které postupně zlomí a zcela ovládnou. Těmto démonům se říká dybukové. Jejich oběti mají jen dvě možnosti - dobrovolnou smrt nebo svěření se do péče profesionálního exorcisty. Toto mrazivé téma si jako východisko svého hororového příběhu vybral zkušený režisér (Blade: Trinity) a ještě zkušenější scenárista (Batman začíná, Temný rytíř) David S. Goyer.

Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří.

Trailer: Nenarození

CSFD: 46%
Mé hodnocení: 55%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AnNe AnNe | Web | 22. ledna 2012 v 19:46 | Reagovat

Ahoj, jestli ti chybí wardrobe a měla bys zájem zrovna o naši tvorbu, navštiv náš blog a možná právě tebe vybereme. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama