V/H/S/2 (2013) - Recenze

23. července 2013 v 15:16 | mad |  MiniRecenze
V/H/S/2

Poster k filmu V/H/S/2 (festivalový název)

Již první díl zaujal mojí pozornost a tak jsem si jen říkal s čím novým mohou autoři tohoto snímku ještě přijít. Celkem jsem se obával velkého klišé které jsem v podobných pokračováních svědkem již pár let. Ale zklámání se naštěstí nekonalo a já dostal po čem jsem toužil a ještě něco navrh.

Film je složen z pěti minifilmů z nichž jeden je hlavní a vše celé rámuje, tak jak tomu bylo u prvního dílu, takže se dostává místo na hned několik hororových subžánrů. Což určitě přijde vhod. Proč se rozmýšlet jestli například duchařinu nebo film o zombíkách? Pusťíte si V/H/S/2 a máte po rozhodování.
Navíc díky krátké stopáži minifilmů odpadaji nudné scény a vy hned od samého začátku můžete čekat nářez. Jednu nevýhodu to však má, díky krátké stopáži se do filmu špatně vžívá a občas se mi stalo, že jsem filmu nevěnoval takovou pozornost jakou si zaslouží. Avšak zatím podle mě nejlepší horor, co jsem tento rok viděl. Kam se hrabe například takový remake Evil Dead, který nám sliboval nejděsivější zážitek. Ale rok je teprve v půlce a spoustu známých titulů je před námi. V/H/S/2 však k těm nejlepším filmům patří již nyní.

>75%<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama