Paranormal Activity: Prokletí (2014) - Recenze

11. ledna 2014 v 14:46 | mad |  MiniRecenze
Paranormal Activity: Prokletí

Poster k filmu Paranormal Activity: Prokletí

Mám hodně smíšené pocity po tom co jsem viděl film v kině. Už tam jsem šel bez jakéhokoli očekávání a s tím, že to je prostě další "PA" natočený trochu jinak. Musím ocenit, že se autoři snažili trochu oživit děj a že se celou hodinu zase nekoukáme jak padá pánvička nebo jak se zavírají dveře, ale odvařený z toho taky nejsem.

Zpočátku jsem se u filmu i pobavil, což bylo asi nejpozitivnější na celém snímku, ale když došlo na hororovou část, tak film neuvěřitelně pokulhával. Samotný děj je naprosto nepřehledný a navíc se zbytečně snaží ladit se samotnou sérií. Když se tak zamyslím, tak se v podstatě nic nedělo a to co se dělo to by se dalo schrnout do dvou vět. Když už ve filmu bylo něco zajímavého a člověk čekal, že se něco taky dozví, tak autoři od toho opustili a posunuli se v ději dál takže se zase nic nedozvíme jak to u PA bývá zvykem. (Myslím tím např. knihu v níž našli démonský rituál nebo mladou slečnu, která se v démonech očividně vyznala.) V podstatě z obojích zdrojů jsme se dozvěděli, co už jsme věděli z filmu a na to, co by mě zajímalo jakoby ani jeden herec neměl zájem se zeptat. Když vezmu v úvahu lekačky, tak můžu říct že jsem sebou párkrát pořádně škubl, ale to bylo asi tak všechno. Jak mě film chce vyděsit, když absolutně postrádá atmosféru a díky chaotickému nesmyslnému ději je mi v podstatě jedno co se komu stanev a v podstatě jen tupě sedím a čekám kdy se začne něco dít a najednou je konec.

Takže když to schrnu, tak jsem viděl film, který se snaží celou PA sérii trochu oživit, což se mu podaří, ale naopak postrádá všechno, co by hororový film měl mít. Pár lekaček prostě nemůže film zachránit...

>45%<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama